| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 150kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Item | Stainless Steel Junction Box |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Accommodation Mode | Singal Adjustment Or Voltage |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Load Cell Type | Analogue Or Digital |
| Name | Full Electric Pallet Truck Scale |
|---|---|
| Capacity | 3t |
| Type | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Power Supply | 220V/ 110V |
| Material | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Name | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Power Supply | Rechargeable Battery 6V/4AH |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Function | Connect Indicator And Weighing Scale |
| Power Supply | 110V-250V |
| Type | Floor Scale, Platform Scale |
| Name | Hand Pallet Trolley |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Lift Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Lift Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |