| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Display Type | LCD Or LED |
| Width | 3 Meter |
| Platform | Checker Plate Or Smooth Plate |
| Sensor | Analog Scale |
| Name | Truck Scale Weighbridge 60t |
|---|---|
| Display Type | LCD Or LED |
| Width | 3 Meter |
| Platform | Checker Plate Or Smooth Plate |
| Sensor | Analog Scale |
| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Gray Color |
| Material | Carbon Steel |
| Cable Supplied | 5m Shielded Cable, Metal Cable |
| Display Type | A12, A12E, Or Optional |
| Name | Warehouse Floor Scale |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray |
| Material | Carbon Steel/Mild Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | 304 Stainless Steel Floor Scales |
|---|---|
| Power Supply | Rechargeable Battery |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Cable Supplied | 5m Shielded Cable, Metal Cable |
| Display Type | A23P , A9.A12E, Or Optional |
| Rated Load | 5t/10t |
|---|---|
| Platform Size | 1.2*2.2m |
| Color | Optional |
| Packing | Cardboard |
| Power Supply | 110-240V(AC) |