| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 6.8-7.0g/cm3 |
| Nominal Value | 1000kg |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |
| Display Type | LCD(white Bright Backlit) |
|---|---|
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 220g |
| Accuracy | 0.0001g |
| Units | G, Oz, Ct, Lb. |
| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 25mm LCD With Backlight |
| Platform Material | Special Aluminum |
| Model Number | AS002 |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Packaging Details | carton |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Digital Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Sealing Class | IP67-IP68 |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |
| Display Type | LED |
|---|---|
| Type | Electronic Analytical Balance |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 200g |
| Accuracy | 0.0001g |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Type | Precision Electronic Balance |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Packaging Details | carton |
| Delivery Time | 15-20days |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 1500g |
| Accuracy | 0.1g |
| Units | G, Oz, Ct, Lb. |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Digital Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Sealing Class | IP67-IP68 |