| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Structure | Rectangular Frame |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| Model Number | SKC Series |
|---|---|
| Platform Size | 600*800 Mm |
| Color | Optional |
| Packing | Carton |
| Capacity | 100~600kg |
| Platform Size | 300X300mm |
|---|---|
| Color | Optional |
| Capacity | 100~200kg |
| Model | SKC |
| Package | Cardboard |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Scale Cover | SUS304 Stainless Steel |
| Material Of Scale | Carbon Steel |
| Rated Load | 100kg~800kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Model Number | Model B |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Weight Scale |
| Platform Size | 400X500mm |
|---|---|
| Color | Optional |
| Capacity | 300kg |
| Model | SKC |
| Package | Carton |
| Product Name | Platform Bench Weight Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| SSurface Treatment | Powder Coated |
| Scale Body Color | Gray , Blue,black, |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |