| Name | Electronic Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 30kg~1000kg |
| Accuracy | 0.1kg |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | Model A |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Model Number | Model A |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 100g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Product Name | Platform Bench Weight Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| SSurface Treatment | Powder Coated |
| Scale Body Color | Gray , Blue,black, |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |