| Material | Aluminum |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Output | Analog Sensor |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Out-wire | 4-wire |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Pressure Transmission |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weight Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Product Name | Stainless Steel Platform Bench Weight Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Pollished |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Series | Single Point Load Cell |
| Output | Digital C3 Weighing Transducer |
| Accuracy | C3 |
| Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Scale Cover | SUS304 Stainless Steel |
| Material Of Scale | Carbon Steel |
| Rated Load | 100kg~800kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 800kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 800kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 800kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 800kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |