| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 25mm LCD With Backlight |
| Platform Material | Special Aluminum |
| Model Number | AS002 |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Digital Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Sealing Class | IP67-IP68 |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 110V/220V |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Product Name | Portable Wheel Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110V~250V |
| Low Profile | Only 58mm High |
| Otehr | Built-in Printer |
| Weighing Mode | Axle Or Percentage |
| Material | 304 SUS |
|---|---|
| Treatment | Sandblasting |
| Function | Weighing Scale |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Floor Scale, Platform Scale |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |