| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 25mm LCD With Backlight |
| Platform Material | Special Aluminum |
| Model Number | AS002 |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Display Type | Digital LED Display |
|---|---|
| Stable Reaction Time | Five Seconds |
| Junction Box | Stainless Steel Type |
| Name | Electronic Weighbridge Truck Scale |
| Material | Carbon Steel / AG700L/1000L/1200L Steel |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Material | 304 Full Stainless Steel |
| Display Type | A12SS Or Other Optional |
| Rated Load | 3t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |