| Product Name | Platform Bench Weight Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| SSurface Treatment | Powder Coated |
| Scale Body Color | Gray , Blue,black, |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Function | Connect Indicator And Weighing Scale |
| Power Supply | 110V-250V |
| Type | Floor Scale, Platform Scale |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 10t |
| Type | Wireless Dynamometer |
| Display Type | LCD |
| Color | Silver |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 10000kg |
| Type | Wireless Dynamometer |
| Display Type | LCD |
| Color | Silver |
| Name | Stainless Steel Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 1200t |
| Type | Wireless Dynamometer |
| Display Type | LCD/LED |
| Color | Silver,golden,black |