| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED Or LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Weigh Bars Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Yellow |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Display | LCD/LED |
| Type | Terminal For Weighbridge,truck Scale, |
|---|---|
| Display Type | LED Or LCD |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Product Name | Portable Wheel Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110V~250V |
| Low Profile | Only 58mm High |
| Otehr | Built-in Printer |
| Weighing Mode | Axle Or Percentage |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Type | Precision Electronic Balance |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Packaging Details | carton |
| Delivery Time | 15-20days |
| Rated Load | 3kg |
|---|---|
| Accuracy | 1g |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | AC220/50HZ |
| Rated Load | 150Ton |
| Name | Portable Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 100kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 5kg |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 300kg |
|---|---|
| Display Type | LED And LCD |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Crane Scale |
| Packaging Details | carton/wooden box |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |