| Name | Digital Luggage Weighing Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Display Type | LCD/ Red LED |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Item | Stainless Steel Load Cell |
|---|---|
| Capacity | 500kg To 5ton, 250lb To 20KLB |
| IP Grade | Waterproof IP68 |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 600kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Laboratory Balance |
|---|---|
| Accuracy | 0.01g |
| Capacity | 3kg/4kg/5kg/6kg |
| Material | Stainless Steel And Plastic |
| Select Parts | RS232C&RS485,Printer,Standard Weights |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Pressure Transmission |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weight Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Name | Stainless Steel Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Name | Electronic Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 350kg |
| Accuracy | 0.05kg |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Type | Precision Electronic Balance |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Packaging Details | carton |
| Delivery Time | 15-20days |