| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Type | Column Type |
| Out-wire | 4-wire |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Output Impeda | 350±5 Ω |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Input Resistance | 410±15Ω |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Recommended Platform Size | 30x30cm/30x40cm/40x50cm |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 600kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 2.0mv/v+5% |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |