| Name | Digital Platform Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray , Blue |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Model Number | Model B |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Weight Scale |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 40/50 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Name | Electric Pallet Truck |
|---|---|
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Power Supply | Rechargeable Battery 6V/4AH |
| Name | Full Electric Pallet Truck Scale |
|---|---|
| Capacity | 3t |
| Type | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Power Supply | 220V/ 110V |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 110V/220V |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 60kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |