| Name | Logictic Handle Bench Scales |
|---|---|
| Power Supply | Rechargeable Battery |
| Material | Carbon Steel Material With Stainless Steel Cover |
| Cable Supplied | Load Cell Cable |
| Display Type | T7+E,A12E, Or Optional |
| Name | 304 Stainless Steel Floor Scales |
|---|---|
| Power Supply | Rechargeable Battery |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Cable Supplied | 5m Shielded Cable, Metal Cable |
| Display Type | A23P , A9.A12E, Or Optional |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Capacity | 1 00kg |
| Name | ZEMIC L6E3 Load Cell |
| Keywords | Laod Cell |
| Max. Platform Size | 450 X 450 Mm |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Name | Electronic Platform Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Painting |
| Color | Gray, Blue, Green, Optional |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED A12, T6 Or Other Optional |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 3t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |