| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Counting Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 300kg |
| Operating Temperature | 0°C~40°C (32℉-104℉) |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Material | Mild Steel |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Name | Industria Electronic Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Electronic Platform Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Painting |
| Color | Gray, Blue, Green, Optional |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED A12, T6 Or Other Optional |