| Model Number | Model B |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Weight Scale |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 600kg |
| Material | Mild Steel |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 150kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Name | Electronic Platform Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Painting |
| Color | Gray, Blue, Green, Optional |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED A12, T6 Or Other Optional |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 500kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD / LED |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Mild Steel |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 500kg |
| Material | Mild Steel |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |