| Name | Electric Pallet Truck |
|---|---|
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Power Supply | Rechargeable Battery 6V/4AH |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Gray Color |
| Material | Carbon Steel |
| Cable Supplied | 5m Shielded Cable, Metal Cable |
| Display Type | A12, A12E, Or Optional |
| Name | 304 Stainless Steel Floor Scales |
|---|---|
| Material | 304 Full Stainless Steel |
| Display Type | A12ESS Or Other Optional |
| Rated Load | 3t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |