| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 600kg |
| Material | Mild Steel |
| Material | Mild Steel |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 150kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Name | Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Product Name | Electronic Weight Scale |
|---|---|
| SurfaceTreatment | Draw Benched, Sandlasting |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Name | Digital Body Fat Scale |
|---|---|
| Scale Use | Body Scales |
| Rated Load | 180kg |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Battery | AAA Battery |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Structure | Rectangular Frame |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| Model Number | BSAD |
|---|---|
| Product Name | Bench Scale |
| Display Type | LCD |
| Platform Size(mm) | 300X400、400X500、500X600、600X600 |
| Capacity | 150/200/300/500/600kg |