| Name | Platform Weight Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Blue |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Rated Load | 150kg |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Stainless Steel |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Name | Digital Body Fat Scale |
|---|---|
| Scale Use | Body Scales |
| Rated Load | 180kg |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Battery | AAA Battery |
| Name | Portable Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 100kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Model Number | Model B |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Weight Scale |
| Name | Platform Weighing Scale |
|---|---|
| Material | Mild Steel |
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray , Blue |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Name | Portable Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 150kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Name | Counting Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 300kg |
| Operating Temperature | 0°C~40°C (32℉-104℉) |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 150kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |