| Material | 304 SUS |
|---|---|
| Treatment | Sandblasting |
| Function | Weighing Scale |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Floor Scale, Platform Scale |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 2 |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Material | 304 Full Stainless Steel |
| Display Type | A12SS Or Other Optional |
| Rated Load | 3t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | 304 Stainless Steel Floor Scales |
|---|---|
| Power Supply | Rechargeable Battery |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Cable Supplied | 5m Shielded Cable, Metal Cable |
| Display Type | A23P , A9.A12E, Or Optional |
| Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray |
| Material | Carbon Steel/Mild Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |