| Name | Logictic Handle Bench Scales |
|---|---|
| Power Supply | Rechargeable Battery |
| Material | Carbon Steel Material With Stainless Steel Cover |
| Cable Supplied | Load Cell Cable |
| Display Type | T7+E,A12E, Or Optional |
| Name | 304 Stainless Steel Floor Scales |
|---|---|
| Power Supply | Rechargeable Battery |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Cable Supplied | 5m Shielded Cable, Metal Cable |
| Display Type | A23P , A9.A12E, Or Optional |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Gray Color |
| Material | Carbon Steel |
| Cable Supplied | 5m Shielded Cable, Metal Cable |
| Display Type | A12, A12E, Or Optional |
| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Name | Warehouse Floor Scale |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Industrial Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Industrial Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Industrial Weighing Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Non-slip Pattern Steel ,Mild Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray |
| Material | Carbon Steel/Mild Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Industrial Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Power Supply | 110-220V(AC) |