| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Output Impeda | 350±5 Ω |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Input Resistance | 410±15Ω |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Input Resistance | 350±3.5 Ohm |
| Name | Shear Beam Load Cell |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Capacity | 50-600kg |
| Name | Single Point Load Cell |
| Keywords | Laod Cell |
| Max. Platform Size | 600*600mm |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | Load Cell |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Name | Stainless Steel Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 SUS |
| Treatment | Brushed Finishing |
| Rated Load | 600KG |
| Accuracy | C3 |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Capacity | 1 00kg |
| Name | ZEMIC L6E3 Load Cell |
| Keywords | Laod Cell |
| Max. Platform Size | 450 X 450 Mm |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Input Resistance | 350±3.5 Ohm |
| Name | Shear Beam Load Cell |
| Type | Terminal For Floor Platform Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Capacity | 50-500kg |
| Name | ZEMIC L6E3 Load Cell |
| Keywords | Laod Cell |
| Max. Platform Size | 450 X 450 Mm |