| Display Type | LCD |
|---|---|
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 100g |
| Accuracy | 0.1mg |
| Units | G, Oz, Ct, Lb. |
| Display Type | LED |
|---|---|
| Type | Analytical Balance Scale |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 610g |
| Accuracy | 0.1g |
| Type | Lab Balance Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110-250V |
| Display Type | LCD Display |
| Sensor | High Precision Strain Gauge S |
| Power Supply | Recharable Battery |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Marerial | Cast Iron |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Pallet |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Marerial | Cast Iron |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Pallet |