| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Usage | Weighing Load Cell Sensor |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Mounting Type | Compression Type Load Cell |
| Description | Shear Beam Load Cell 500kg 1t 2t |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Powder-coated Steel |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 2000 |
| Type | Pallet Jack Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Model Number | XK315A1-13 |
|---|---|
| Dimensions | 255 X 170 X 130 Mm |
| Weight | 1.5 Kg |
| Packing | Carton |
| Display Type | LCD |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 150kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Pallet Truck Weighing Scales |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Lift Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Name | Bench Floor Weighing Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 600kg |
| Accuracy | 0.1kg |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |