| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 500kg |
| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 150kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 500kg |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel |
| Rated Load | 3T~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Display Type | LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Name | Waterproof Weight Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Capacity | 15kg/10g |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Electronic Weighing Scales |
|---|---|
| Power Supply | AC / DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Display Type | Green LED/ LCD/ Red LED |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Pressure Transmission |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |