| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Product Name | Weighing Indicator |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Load Cell Sensitivity | 1.5~3mV/V |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED Or LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 200kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Stainless Steel 304 |
|---|---|
| Density | 7.9kg/dm3 |
| Shape | Cylinder, With Cavity |
| Package | Plastic Box, Aluminum Alloy Box Or Others.(enclosed With Gloves, Tweezers) |
| Item | Weight Class F1 |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |