| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 200kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 6.8-7.0g/cm3 |
| Nominal Value | 1000kg |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 6.8-7.0g/cm3 |
| Nominal Value | 1000kg |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Material | Stainless Steel 304 |
|---|---|
| Density | 7.9kg/dm3 |
| Shape | Cylinder, With Cavity |
| Package | Plastic Box, Aluminum Alloy Box Or Others.(enclosed With Gloves, Tweezers) |
| Item | Weight Class F1 |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |
| Product Name | Calibration Test Weight |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Plastic Bag, Cardboard Box, Plywood Box, Plywood Pallet |
| Product Name | M1 Class Balance Weight,weight,scale Weight Cast Iron Weight, Test Weight For Crane |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Plastic Bag, Cardboard Box, Plywood Box, Plywood Pallet |