| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Name | Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Name | Digital Platform Weighing Scale |
|---|---|
| Material | SUS304 Stainless Steel |
| Treatment | Brushed Finishing |
| Rated Load | 300kg |
| Accuracy | 50g |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 500kg |
| Material | Mild Steel |
| Material | Mild Steel |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Name | Industria Electronic Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 200kg |
| Material | Mild Steel |
| Name | Electronic Weighing Indicator |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Digital Single Load Cell |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Platform Scale Size | 400x400 Mm |